در چهارمین گردهمایی مسئولین بودجه جمعیت هلال احمر سراسر کشور بیان شد
اجرای برنامه ها در جمعیت هلال احمر،  نیازمند ارتباط منطقی بین فعالیتها و منابع است
معاون برنامه ریزی و آموزش برنامه بودجه جمعیت هلال احمرکشور در این گردهمایی گفت :  مسئولین بودجه جمعیت هلال احمر در سراسر کشور باید بتوانند رابطه منطقی بین فعالیتهای ابلاغ شده به جمعیت و منابع درآمدی ایجاد کنند تا ماموریت های هلال احمر به نحو  مطلوبی اجرا شود .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان
غلامرضا صالحی معاون برنامه ریزی وآموزش دفتر  بودجه جمعیت هلال احمر افزود : تعادل بین منابع درآمدی جمعیت هلال احمر و هزینه های جاری لزوم اجرای بهینه برنامه های این سازمان مردم نهاد است که متاسفانه قبل از در نظر گرفته شدن منابع برنامه هایی تنظیم می شود که اجرای مطلوب کارها را با مشکا روبرو می کند .
وی  با اشاره به اختصاص 42 درصد از سهم حق الثبت به هلال احمر گفت :  جمعیت هلال احمر در حال حاضر دارای 8500 کارمند رسمی ، پیمانی و قراردادی است که پرداخت حقوق و مزایای پرسنل بودجه هلال احمر را تحت تاثیر قرار می دهد و سالانه 550 میلیارد تومان به این امر اختصاص داده می شود .
وی همچنین  بیان کرد : در هزینه های پشتیبانی در سال  میانگین هفتاد میلیون تومان برای هر یک از شعب هلال احمر پیش بینی شده است که مسئله بیمه اموال ، خودروها و تجاری نیز علاوه بر این موارد بوده و هزینه های پشتیبانی ، 5 درصد  ذخیره احتیاطی ، تامین اعتبار برای بالگردها ی هلال احمر نیز براین موارد افزوده می شود .
صالحی در ادامه ضمن تقدیر از کارشناسان بودجه اظهار داشت : اندرکاران بودجه  در استانها باید در جهت تامین اعتبار از سازمان برنامه و بودجه در راستای بهینه سازی تجهیزات هلال احمر تلاش کنند و بعد از نهایی شدن مجوز ساخت و ساز برا ی پایگاه و ساز ها برنامه ریزی مناسب نمایند .



ایجاد منابع پایدار برای هلال احمراستان با احیای املاک و مستغلات جمعیت
مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر در این گردهمایی ضمن خیر مقدم و تقدیر از مدیر کل و دست اندرکاران بودجه جمعیت هلال احمر کشور به جهت اختصاص منابع مالی و تجهیز ناوگان خودرویی و سازه های این جمعیت گفت : املاک قابل توجهی  در استان ها  وجود دارد که قابل تبدیل بوده و می تواند  با پشتیبانی هلال احمر مرکز  پس از احیا و در نظر گرفتن سهم آورده  برای استان به عنوان منابع درآمدی پایدار برای جمعیت هلال احمر گیلان باشد .
وی افزود : شناسایی ، دریافت، نگهداری و مسئولیت املاک جمعیت به عهده استان است اما متاسفانه در زمان بهره برداری هیچ گونه سهمی  برای استان ها  در نظر گرفته نمی شود  این امرباید  با حمایت  هلال مرتفع گردد .
ولی پور بیان کرد؛  استان گیلان دارای بیش از 14 هزار کیلومتر مساحت ، 2و نیم میلیون جمعیت ثابت و 5 میلیون جمعیت شناور در آخر هر هفته و تعطیلات یکی از استانهای مورد توجه گردشگران بوده که به همین نسبت حوادث زیادی را در گیلان شاهد هستیم  .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر   گفت : هلال احمر استان در حال ساخت پایگاه امداد هوایی بوده همچنین دارای 16 شعبه و 13 پایگاه امداد و نجات بین شهری است که نیاز به توجه بیشتر مسئولین کشوری بوده تا  با تجهیز امکانات و پایگاهها بتوانیم جمعیتی   قوی در جهت کاهش خسارات ناشی از حوادث و آسیب های اجتماعی  داشته باشم .
ولی پور افزود : هلال احمراستان دارای یک مرکز درمانی و یک داروخانه  همچنین  سه اردوگاه آموزشی ، فرهنگی در چاف لنگرود ، منجیل و اردوگاه مهر بندر انزلی می باشد که متاسفانه مدیریت دو اردوگاه  طی سالهای گذشته از استان سلب شده ومجددا در صورت صلاحدید مسئولان ارشد هلال احمر  امیدواریم به استان سپرده شود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران

آمار بازدید سایت

2099277
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
868
2229
3097
2078855
63791
70595
2099277
آی‌پی شما: 54.227.48.147
امروز: دوشنبه، 07 اسفند 1396 - ساعت: 03:12:33
JoomShaper