مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : 15 نفر از اعضای تیم BHCUمعاون بهداشت ودرمان هلال احمر استان در دوره سه روزه بقا در شرایط سخت  به میزبانی قزوین شرکت کردند .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان

 مهدی ولی پور افزود : بر اساس دستورالعمل معاونت درمان،شهرستان‌های دارای جمعیت صد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطرای داشته باشند تا در زمان بروز حوادث احتمالی این تیم‌ها با حضور در منطقه حادثه دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارایه دهند.

وی بیان کرد : با توجه به بافت و تراکم جمعیتی و میزان حادثه خیزی استان گیلان همچنین  گردشگربودن  استان ، تشیکل ،سازماندهی و آموزش مستمر برای تیمهای درمان اضطراری در 16 شهرستان استان گیلان  اجرا شد .  .

نهضت قنبرزاده معاون درمان جمعیت هلال احمر استان گفت : تیم‌ها های درمان اضطراری شامل دو پزشک، دو پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت روان، تکنسین فنی و سه امدادگر است که دوره‌های آمادگی و درمان اضطراری را آموزش می بینند .

قنبر زاده گفت: این تیم‌ها طی مدت شش ماه گذشته با حضور  مدرسین و کارشناسان معاونت درمان، آموزش‌های لازم برای تشکیل تیم‌های درمان دریافت کردند تا در مواقع ضروری از جمله مانورهای اضطراری و زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند. 

معاون درمان هلال احمر استان بیان کرد : در این وره آموزشی سر فصلهای آشنایی با سامانه بهداشت ، درمان اضطراری کلیات بقاء ، مروری بر بقاء عمومی ، مسیر یابی ، جهت یابی طبعی در روز و شب ، تثبیت و انتقال مصدوم در حوادث و شرایط سخت ، ایجاد سرپناه اظطراری در شرایط سخت و آشنایی با روانشناسی بقا توسط استادان مجرب کشوری و استانی تدریس می شود .

وی خاطرنشان کرد: تیم جمعیت هلال احمر استان  25 بهمن ماه سال جاری در منطقه آق بابای استان قزوین در دوره بقا در شرایط سخت با حضور استانهای قم,البرز,تهران,مازندران, حضور یافت .

معاون درمان استان افزود : دوره بقا در شرایط سخت یکی از دوره های توان افزایی تیم های بهداشت و درمان اضطراری است که در قالب کلاسهای آموزشی و فعالیتهای عملیاتی و تخصصی به مدت 3 روز به میزبانی استان قزوین  برگزار می شود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران

آمار بازدید سایت

001562
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
550
0
550
0
550
0
1562
آی‌پی شما: 54.162.121.80
امروز: شنبه، 01 ارديبهشت 1397 - ساعت: 05:02:38
JoomShaper