مدیر عامل هلال احمر گیلان از  علاقه مندان به فعالیت داوطلبانه در هلال احمرخواست تا با مراجعه به سایت   سازمان جوانان  در سامانه جامع عضویت ثبت نام کنند . 

 

 

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان

دکتر خصوصی با اشاره به  تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر افزود : جمعیت گیلان  در حال حاضر بیش از 102 هزار عضو دارد که در سالهای گذشته با حضور در هلال احمر و ثبت نام در معاونت جوانان عضو داوطلب هلال احمر شدند که با برنامه ریزی بلند مدت هلال احمر این اعضاء نیاز به ساماندهی و برنامه ریزی های آموزشی جهت توانمند شدن و حضور در حوادث دارند  .

وی تصریح کرد: علاقه مندان به فعالیت در هلال احمر و همچنین  اعضای جوانی که قبلا عضو هلال احمر بوده و در این سامانه ثبت نام نکرده اند  می توانند  با مراجعه به سایت   gavananhelal.ir   در سامانه جامع عضویت سازمان جوانان  ثبت نام کنند . 

حضور بیش از 2 هزار عضو هلال احمر در دوره های امداد و کمکهای اولیه و مهارت داوطلبی

از آغاز سالجاری تاکنون بیش از 2  هزار و صدو هشتاد و دو نفر از اعضای جوان هلال احمر در سراسر استان در کلاسهای امداد و کمک های اولیه شرکت کردند .

دکتر خصوصی ثانی  مدیر عامل هلال احمر گیلان با اعلام این خبر گفت : با توجه به فعالیت هلال احمر در زمان حوادث و بلایا ، یکی از وظایف اصلی این نهاد مردمی جذب اعضا در سه حوزه جوانان ، داوطلبان و امداد و آموزش آنان جهت مقابله و آمادگی در برابر حوادث و سوانح می باشد و اعضای جذب شده سازمان ابتدا در دوره های آموزشی رایگان هلال احمر شرکت می کنند و پس از موفقیت در آزمونهای تئوری و عملی  در لباس امدادگر داوطلب در هلال احمر فعالیت می کنند .

وی افزود :  از ابتدای سال تاکنون 91 دوره آموزش در سراسر استان برگزار شد که 2182 نفر از اعضای فعال این سازمان در دوره ها حضور یافتند و  شهرستان فومن با 294 بیشترین شرکت کننده را در این دوره ها داشته است .

معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت  : مباحث اولیه امدادی از قبیلارزیابی مصدوم ، احیای قلبی ریوی(cpr) ، بانداژ ، پانسمان ، خدمات اولیه داوطلبانه و کارهای گروهی در این دوره ها توسط مربیان برجسته استانی آموزش داده شد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران

آمار بازدید سایت

001498
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
486
0
486
0
486
0
1498
آی‌پی شما: 54.162.121.80
امروز: شنبه، 01 ارديبهشت 1397 - ساعت: 05:02:08
JoomShaper